Дарина. місяць другий

21.1.2016

що ж в нас змінилось за цей місяць.

сон

вночі Дарця половину місяця спала зі мною. спить чудово і доволі довго. достатньо щоб я виспалась й набралась сил на весь день, бо вдень в мене так і не виходить заснути.
привчали до ліжечка способом нагріву. тобто перед тим як покласти грілкою нагрівала місце в ліжечку куди кладу. сиділа поряд і гладила голівку чи спинку. так виходило поспати від 5-15 хв до 50 хв.
ввечері спить дуже мало й чутливо, тому на мені. ну і якщо трапляється, що вдома хтось крім нас з Олегом, то ще більш капризує.
в другій половині місяця я здалась і присунули ліжечко до мене. це з одного боку зручно, бо можна відносно легко її туди сплавити. з іншого боку залізання в моє спальне місце набуло рівня бігу з перешкодами : ) спати вона там вночі почала, але спить значно менше ніж якщо зі мною. але це вже щось. хоч годинку я можу поспати вільно, а не в неприродній позі боячись її зачавити : )
хоча я розкусила перевагу спільного сну — він довший і я висипаюсь майже. то дуже важко себе позбавити спокусливої можливості спати довше ніж 2 години за раз : )
у візочку так і не засинає. лежить та дивиться навколо, але не засинає. може протриматись так хвилин 30-40, а потім проявляє характер : ) зато вдома після прогулянкового прояву характеру спить дуже добре. домашня в нас дівчинка : )

молоко

молока відчутно більшає, хоча й напливами. особливо на нічно-ранкове годування. але очевидно його поживність чи кількість її не завжди нагодовує, даємо формулу (суміш) як бачимо, що голодна. бо якщо не голодна то засинає міцно та смачно сопе. зі своєю неповноцінністю в плані гарантування їжі дитині я змирилась і заспокоїлась. просто продовжую робити все можливе для підтримки та прибування молока. з усіх способів найдієвіший таки спільний сон та близькість дитини до грудей. чекаю вже коли почнеться прикорм і я позбудусь цього штучного годування.
DSC_3664

дратівливе

— нас і далі вважають недолугими батьками та загрозою дитині й нав’язують поради. але вже з меншим ентузіазмом : )
— почали дізнаватись менш близькі люди про малу і одразу після привітання слідувало „а ти маму викликала вже?“ так наче службу спасіння треба викликати, бо о жах! дитина народилась, як же ж дві дорослі людини з нею можуть самі впоратись?! так не приховую важкувато іноді. але справляємось вдвох. особливо цей місяць вже був простіший значно. погодувати за мене її ніхто не зможе, то з єдиним чого мені бракує — можливістю довше поспати — мені ніхто не допоможе. та і зараз вона вже довше спить вночі, так що і це не дуже актуальна проблема. може я якась неправильна, дурна та вперта, але мені вистачає коханого цілком. поки я одна вдома, а він на роботі теж справляюсь. батьки виростили нас, це була їхня місія. а ми маємо виростити Дарину — це наша. а бабці-дідусі — приїхати в гості, побавити та дарувати подарунки.

візит до лікаря та розміри

огляд минув успішно. лікар станом та вміннями задоволена. сказала, що вона гарний стрибок в рості зробила і що можна дозволяти довше спати вночі. все, що має робити робить добре. сміливо витримала три щеплення і ще якусь штуку орально. звісно плакала. я б теж плакала після трьох уколів : )
вага 9 фунтів 2 унції, що є приблизно 4150 грамів
зріст 22 дюйми, що є майже 56 сантиметрів
DSC_3620

інше різне нове

— нарешті помітний ріст. деякий одяг новонароджений став впритул, а деякий навіть малий. і шапочки вже носить наступного розміру. в автокріслі теж наступну поділку для ременів вже використовуємо, і підгузки вже купуємо більші. так що росте : )
— навчилась перевертатись на бочок, а з бочка на живіт. але з живота ще нікуди толком не може і починає ревти від цього. лише пару разів перевернулась досі незрозуміло як їй це вдалось : )
— кумедно спить іноді. або закриває ручкою обличчя (долонькою як до себе, так і назовні), або кулачки підкладає під щічку. коротше кумедна, коли спить.
— вже дивиться на нас з Олегом дуже зосереджено і усміхається та ґиґикає.
— в проміжках життя сон—їжа—туалет вже з’явились періоди „повтикати“ навколо. може повалятись у спеціальному крісельці, послухати пісеньки чи пташок і навіть на них дивиться, та іноді хіхікає.
— змінюється зовнішньо. відростила собі довгі ноги та наїла пузо і щоки : ) і якось змінилось личко навіть.
— хитрує. вчіпляється за руку, коли годую щоб не могла її так просто перекласти кудись, коли вона засне під час годування. або міцно захоплює в кулачки одяг поки ношу на руках і заколисую, щоб теж було складніше мені її кудись ”сплвавити„.
— вже натяки на розмову з’явились. є чіткі ”ага„, ”ги„ та ”еу„.
— наша типова прогулянка на цей місяць

а це хто просив фото за період вагітності, от

Категорії: Записничок, Мамський записничок | Теґи: , , , , , ,

 • kitVchobotyakh

  ой, які великі розумні очиська! дякую, що поділилася своєю красунею 🙂
  ну, я за спільний сон, ти знаєш і так 🙂 малий так гарно спить з нами, що я змирилася. Краще всі будуть виспані та задоволені, аніж в окремому ліжку але роздратовані
  за молоко, я до цього часу “на ніч” даю суміш… це я до того, що не варто себе картати. Звісно, було б супер позбутися тої хімії, але ж і дитину голодною тримати не будеш… тому налаштовуйся на позитив і не думай про себе зле
  про “справлятися удвох” – в чоловікомої мами то саме було – все “ойкала”, як-то ми без неї (чи то нака неВіра в нас, чи то така віра в себе?), перестала десь як малому було 7-8, типу з таким здивуванням “я все думаю, як то ви удвох лише? але бачу, що нічо…” – можна зарахувати яко комплімент нам 🙂 це я до того, що швидко ти не позбудешся турботи бабусів, вони завжди будуть думати, що ж ви робите з онукою 🙂 і боятимуться, що щось робиться “не так”
  і ще – перші місяці дітки дуже змінюються. То все треба знимкувати! вже пісдя півроку видно, що одна й та ж дитина, а до того – наче всі мої але зовсім різні 🙂

  • zymova

   дякую за компліменти : ) та я знаю, що змінюються. от і записую все та фотографую й відео роблю. в мене самоі фоток раніше 2х років немає навіть. то як не користуватись можливістю : )?
   моя мама знає, що я надто самостійна та вперта, то і не дуже наполягає, знає, що нема сенсу : ) ну і досвід в наших мам трохи різний, то кожна робить власні висновки та передбачення.
   з молоком так, заспокоїлась вже. просто було дуже сумно від того та і її голодне хникання крає мені серце

 • Helen Y

  Кльова дівчина. Прогулянки у вас такі пальмово-бетонні)) Зі сном не переймайся, хай спить поряд, поки треба. Якщо тебе заспокоїть, наша лялюня вже довше з вечора спить сама в ліжку, а вночі менше мене турбує. Рома ні за які пироги поряд спати не буде. То перечекайте, так зручніше. Для мене єдиний конфуз, що вона може ляпнуть з ліжка, коли я раніше встану.

  • zymova

   : ) ну що вже є поряд. пальм до речі не так вже й багато в цьому районі. купа дерев нормальних. та мені б хоч вдень, бо ж треба щоб я могла її лишати хоч би й на татка : ) вночі то я вже звикла і відсипаюсь собі : )
   п.с. і Лєнко, якби не ти, я б тут себе вже перегризла всю : )

 • Olha Savchyn

  Я насміялась з “залізання в моє спальне місце набуло рівня бігу з перешкодами” – бо це на 100% те що відчувала донедавна я ))) І такі ви гарні отак спанькаєте разом ) ну тобто не разом, а малюк на тобі – дуже мило виглядає ). Файнюща дівчинка і така вже цікава! Вітаємо вас з прибавкою в рості і вазі і виростанням з деяких речей.
  З того що вразило – Дарина дуже рано почала сама перевертатись! Сильна дівчинка! Молодець!
  А от ти написала, що вам дозволили довше спати вночі… я не знаю чи то добра ідея… з того що я читала – лактація найкраща саме вночі, тому в тебе на ранок і молока більше по відчуттях. Якщо вночі часто годувати, то кількість молока збільшується суттєво (принаймні з того, що я знаю…). Тому може таки не варто давати довше спати? Але то супер, що є прогрес в ГВ і то ще справді трошки і будете їсти смачненьке всяке з ложечки 🙂

  • zymova

   ну поки вона мала ще якось залажу, але стає все важче : )
   дякуємо за компліменти : )
   то не зовсім повороти, а напівповороти. і сильно то ще й як. як заїде кулаком чи п’яткою, то хоч стій хоч падай.
   я знаю. і вночі все одно вона прокидається мінімум раз. так що саме смачне їсть. але всі мої експерименти довели, що якщо вночі годувати частіше, то в мене його стає менше. я не висипаюсь, відповідно молоко не виробляється. я будила якщо спала довше 5-6 годин. але довше було дуже рідко. а в мене вдень ніяк не виходить заснути. може того під вечір і догодовуємо як раз.

 • Olha Savchyn

  А скільки Даринка набрала? От власне за другий місяць? Я чому питаю, бо Емілі за перший місяць набрала десь певно грам 800, а далі більше ніж 350-450 г не набирала. І, о диво, в гамериці це вважається нормальним! Я тоді так тішилась, що не в Україні… і що ніхто мені не каже, що то дуже мало і дуже зле.

  • zymova

   вона набрала кілограм. лікар сказала, що свою норму вона перевиконала : ) тут вважають якщо не втрачає, а набирає то вже добре. набирає 2 фунти в місяць — прекрасно. і головне щоб дитина була здоровою та щасливою, а не пампушком : )

   • Olha Savchyn

    ага, нам також таке казали – щоб не пампушком 🙂

    • zymova

     власне, може тому і перевертатись їй легше, бо не пампушок : ) от тільки від бабусь-прабабусь вислуховуємо добряче : )

     • Olha Savchyn

      ага, уявляю 🙂

 • Christine Slobodian

  Така красунька маленька, з розумним таким поглядом і величезними красивезними очима 🙂 А на тому фото де ви разом ти так гарно виглядаєш! Ніби світишся зсередини. Така мамуся-мамуся… 🙂

  • zymova

   дякую, Христю : )
   вже чекаю на твою нову красуню щоб глянути : )

 • Юлька-булька

  яка ж красуня! і оченятка такі великі і такі вже “з усвідомленям”!!!
  я от зі своїми двома трохи провтикала і нічого такого не писала-не робила… але дуже кльові постики, зараз ще Христіні будуть, і Олині))) оцей перший рік то якийсь найнаймімішний, коли то малятко ще отак вміщається спати в мами на пузіку))) вона там так солодко спить, і ти дійсно аж світишся з середини)
  бабусі-дідусі то невідємне, просто воно є і все, але то ВАША малеча і тільки ви вправі вирішувати як її виховувати і так далі;)
  тішуся, що в тебе з ГВ все владналося, а догодовуєте той догодовуєте…
  і я не можу промовчати! – на 9-му місяці вилізти на дерево!!!!! та ти просто крута! респект і уважуха, як то кажуть)))
  фотки дуже дуже кльові:)

  • zymova

   дякую : ) та, в нас тут ще той блоґо-бейбібум : )
   з молочком. не стільки з ним налагодилось, скільки з моєю головою. як то кажуть ”не можеш змінити ситуацію — зміни своє ставлення до неї„. от якось так.
   то ракурс може такий, там не так високо як здається. десь на рівні сідниць гілка. не так вже й складно то було : )

 • Julie Semeniuk

  Вітаємо з 2м місяцем! Ну така вже вона у вас гарна, така красуня!!! Ненамилуюсь, а очиська які …..
  А я щось з спільним сном не могла, не підходив він мені, все скручена, невиспана, боюсь що придавлю, тому ходила-носила-перекладала в ліжечко. Бо я як переживаю то й спати толком не буду. Але читала багато позитивних відгуків про спільний сон, от і в тебе бачу, може як прийде мій наступний раз то буду знову пробувати ))

  • zymova

   ой дякуємо дуже : )
   я то сама не хотіла ніколи, але нема вибору. спочатку хоч в автокріслі спала трохи, а потім і там припинила, то що робити було? вона не спала, я не спала, молоко не вироблялось. я здалась. вдень вдається десь вкласти, але в ліжечку поки надовго ніяк. вночі от перекладаю по-малу з обманом. якщо не засну раніше сама : ) я в принципі чутливо спала завжди, а зараз гіперчутливо. я на першому ж тижні її життя зрозуміла, що чую кожен її звук сплю чи ні, тому вона в безпеці.

 • dasvo

  а когда их видела книж ки то

  О.И. Маскальская. Восточный диалект готского языка в основании грамматики восточнославянских языков. М., 1951.

  Жданов С.Н. Русский язык и его эволюция из грейтунгского наречия. Имп. Акад. Наук, 1879.

  И. Срезневский. Наблюдения о германских готах как корня народа русичей. 1811

  И. Срезневский. Алфавит кириллический и его происхождение из готского письма. 1810