Дарина. місяць четвертий

19.3.2016

зміни за місяць.

сон

знов все змінюється. головна зміна — Дарина почала спати у візочку на прогулянках майже щодня (але наступного дня після цього запису почала знов вередувати, певно велика кількість вигулюючих пробуджувала в ній вередулю). на жаль, перед тим як заснути вона гірко плаче або ниє. але просто так оп і заснула поки не виходить. я намагаюсь не брати на руки, щоб вчилась сама засинати. ну але якщо вже не просто ниття капризулі, а реально плаче то здаюсь.
і найголовніше — почала спати в ліжечку, навіть вночі. тільки в куточку і впоперек : ) вдень спала гарненько, але на другий тиждень перебування моїх батьків і це поламалось. спати не припинила. просто менше і в інший час. але то певно через часті поїздки в сонний час, що було незвичним для неї. головний секрет з ліжечком — спати на пузі. так тіпа небезпечно, але голову вона вже тримає, перевертатись вміє. тому має бути норм. сон на спині схоже викликає в неї паніку і невдоволення. може того і візочок вона недолюблює, там на пузі ну ніяк.
DSC_6681

режим

тут теж зміни. одного вечора мені просто шкода стало будити її, вирішила лягти хоч годинку поспати, а там вона б прокинулась вже сама. прокинулась вона аж о 6 ранку : ) так ми почали міняти режим. і більш-менш стабільий. але далекі прогулянки вносили корективи. та і наявність ще двох людей в хаті, які постійно хотіли її тягати і мацати : )

розміри

росте дівчинка добре. вже одяг на 3-6 місяців носить. особливо піжамки. в неї схоже довгі ніжки для стандартних для її віку піжамок. і вагу набирає.
відвідали лікаря: зріст 60 см, вага 5.5 кг

я – мама

— спати вдень я так і не навчилась, зато засинати серед ночі й під ранок вмію вже професійно : ) а і ще стала раніше лягати спати. бо мала часто засинає о 21-22 і спить до 4-5 ранку. то щоб виспатись хоч трошки о 23й намагаюсь вже бути в ліжку.
— досі відчуваю страх віддати малу комусь в руки окрім Олега
DSC_5707
(навіть якщо то її бабусі-дідусі). в мене починають в голові бігати страшні малюнки одразу. це неприємне відчуття. я борюсь з ним. але довго без мене вона поки не витримує, тому аж так довго боротись не доводиться : )
— вводять шок питання а-ля ”а як її тримати?„ ”а чого вона плаче?„ ”а чого вона не спить/спить?„ „а чому вона не їсть/знов їсть?“ від тих хто регулярно мене повчав і повчає щодо догляду за дитиною. якщо такі досвідчені ставлять такі питання, то мені страшно. це ж елементарно і не обов’язково мати дитину для цього. тримати щоб не впала. плаче бо хоче їсти/спати/заміни підгузка/до мами/щоб не болів животик чи ще щось що може в малятка боліти. спить чи не спить бо так хоче. їсть чи не їсть бо так хоче.

інше різне нове

— хапає вже за волосся та різні виступаючі частини мого обличчя і не тільки. почала всякі цацьки в рота тягти : )
— знає де її їжа і як вона звільняється з оков моєї мамо-майки. але розстібати ще не навчилась, лише хапає в місті застібки й наполегливо тягне й мичить та прицмокує.
— кулак запихає мало не по лікоть : ) і почала окремі пальці пхати. схоже вже треба готуватись до зубів.
— як результат попереднього — дуже слиниться. так, що іноді доводиться навіть кілька разів перевдягати. особливо якщо до того додастся кілька зригувань. я сподіваюсь як життя ввійде у звичний режим це мине. бо зараз неможливо її відібрати у батьків, її розтрясає і як результат — довелось придбати більше одягу : ) спавжня фіфа змінює наряди по 3-4 рази на день 😀
— намагається повзти. ногами вона вже давно упирається, але толку з того не багато. а це вже дупцю піднімає, але вона важка і завалюється. та от за кілька днів до цього допису вона реально почала повзти. повільно, важко, недалеко, але повзти.

— активно балакає дитячою мовою. здебільшого голосними. але іноді проскакує „ма“ та „нє“
— любить з татом дивитись технічні подкасти з дядьком Лео (Leo Laporte)
DSC_6028
— дитина дуже дружня, всім усміхається і йде на ручки й чемно там лишається з надією повернення до мами чи тата. лишається поки терпець не уривається. тоді вже голосно вимагає щоб вернули туди де взяли : )
— з отою штукою з вісюльками грається специфічно. спочатку таки бавиться вісюльками, а згодом починає просто совати всю конструкцію. підозрюю, що вона намагається від неї відштовхуватись щоб повзти, але вона надто легка для цього.
DSC_6711
— вже кілька разів вставала сама щоб сісти. не з горизонтального положення звісно, а з нахиленого (я її іноді біля себе кладу на подушку під нахилом, щоб бачила що роблю, або на ногах теж під нахилом.). отак один раз не помітила і вона носом бумцнулась в диван. але видно не боляче, бо не ревла : )

це бабуся сплела чергову красу
DSC_6797
а це ми вигуляли подарунок від дівчат, вишибодік : )
DSC_6878

Категорії: Мамський записничок | Теґи: , , , ,

 • Christine Slobodian

  Гггг, яка ж вона все таки смішна в “красі від бабці” :)))))

  • zymova

   це в неї така реакція на фотокамеру. зазвчай в фотографуванні працює двоє, один веселить інший фотографує. а тут нема кому відволікать було : )

 • kitVchobotyakh

  вже четвертий місяць! я про третій наче кілька днів тому читала. Час летить шалено, а гарнюня росте 🙂

  • zymova

   ой росте так швидко, що уууух! але поки всі веселощі ще попереду допоки вона самостійно не пересувається : )

 • Юлька-булька

  краса від бабці така краса!!! і Даринка така кльова в тому, їй личить))) дійсно час дуже швидко летить, гарно ростете)
  мій андрій теж но навчився перевертатися то спав на животі, а потім і до тепер на животі, дупа догори і на коліна впирається… видно діткам так зручніше, чи як)

  • zymova

   на жаль гуляти в тій красі нереально. а надіти її на неї то цілий квест.
   вона до того спала на боку, на спині тільки може перший тиждень і то важко ті лічені хвилини сном назвати. і отак само й Даринка, дупцю вгору і сопить собі : )

 • Olha Savchyn

  ой як я давно тут не була, а ти вже стільки всього написала 🙂 коментую тут і біжу читати далі )
  ти мені так мене нагадуєш з Емілі і поведінка твоєї Дарини точно така ж як моєї ) я довго не могла зрозуміти чого моя дитина реве коли спати хоче – ну та лягла собі, закрила очка і заснула ) але ж нє – тре поплакати. Може ти і правильно робиш що не відразу на руки береш, я в ту ж секунду до неї бігла і в нас проблеми з сном і досі 🙁
  а тато щось зовсім вже доцю посадив ))) так певно зручніше телек дивитись )
  а в українському ви всі дуже гарні!
  я щось зовсім не боялась малу давати на ручки бабцям, але вони і не виясняли що з дитиною не так )) вони в нас дуже делікатні бабусі )
  файно що Даруська йде на ручки ) наша теж йшла якийсь час, а десь з пів року почала всіх чужих боятись )
  ростіть великі і здоровенькі!!! а я побігла до своїх, тому до інших постів повернусь потім ))

  • zymova

   дякуємо, ростемо : )
   реве вона тільки у візочку. і це якась напасть. то наче звикла і все було ок, а тепер все наново. хвилин 10 їде спокійно, а потім концерти закатує. я беру на прогулянку вже й того рюкзачка, бо на руках і їі і візок я вже не потягну. але ще не полишаю надїї, що все зміниться. може як в іншій частині візка (для “дорослих”) то вже буде легше.
   ну в тата вона швидше висить ніж сидить. але вже сідає. хапається за руки і все, що бачить та сідає. подобається їй так.