zymova.com

TOEFL

Описувати процес реєстрації доволі не цікаво.
Реєстрація он-лайн найзручніший як на мене спосіб. Для цього потрібно мати доларову платіжну картку, яку приймає ETS для платежів. В моєму випадку VISA.
Процедура реєстрації не те що складна, а просто напряжна. Бо заповнити все займає десь 30-40 хвилин часу.
Далі вибір дати і місця складання тесту. В Києві як я зрозуміла лишилось два центри в яких можна скласти тест. Один з них недалеко від Шулявки в фармацевтичному корпусі медінституту, а інший десь в дєбрях. Звичайно я вибрала територіально доступніший.
Хоча попередньо оглянула територію, в день тесту все одно вийшла раніше. Це для мене нормально, я коли нервуюсь, то не просто не запізнююсь, я приходжу набагато раніше. Але я була не одна така))
Коли я зайшла там вже була одна дівчина а прямо після мене по одному прийшли всі учасники десь протягом 15 хвилин.
Тепер почалось чекання і оглядання. Я зрозуміла, що правила читала лише я, ну або принаймні слідувала тільки я. Бо приперлась без рюкзака, без мобільного, без пляшки з водою, лише з паспортом, інформацією про реєстрацію і ручкою. А даремно мучилась.
Реєстрація звичайно затрималась.
Десь о 9.45 нам видали папірці підписати і почали перевіряти і фоткати.
Сіла я щасливий сьомий комп’ютер з листочками обнадіючого сонячного кольору і олівцем.
Перечитала вступні настанови, з третього разу настроївся мікрофон (це той що гіперчутливий і в який тре верещати щоб він дозволи іти далі).
Перша частина. Reading.
Наче найпростіша, але ніфіга. Часу мало. Принаймні мені мало. Тексти великі і прочитати можна лише раз якщо хочеш ще завдання встигнути зробити. Вони хоч і не складні, але після одного прочитання важкувато їх виконувати, доводилось переглядати весь час текст, а на це йшов час.
Особисто мені було легше робити один окремий текст із завданнями, ніж коли давалось два тексти зі спільним часом. Бо починаєш хвилюватись вже не за один, а за два.
Друга частина. Listening.
Було простіше. Бо очі вже втомились і треба було лише слухати і робити завдання.
Перерва.
Кімната так нагрілась від компів і від знервованих людей)))
10 хвилин подихати хоч трошки ненапруженим повітрям було чудово)
Третя частина. Speaking.
Мабуть найважча для мене. Як не дивно. Чому? Тому що мало часу. 60 секунд на висловлення думки? Нє ну реально мало. 6 завдань. Деатльно про них все розписано і в мануалі до тесту і на сайтах TOEFL, тому не розповідатиму. Але якщо збираєтесь складати, готуйтесь до швидкого реагування, при чому воно має бути змістовним, добре та чітко висловленим. Не шепчіть у мікрофон. Моя сусідка по компу реально шепотіла. Я з перерви повернулась як раз коли вона вже почала. Сумніваюсь, що той хто це перевірятиму буде задоволений.
Четверта частина. Writing.
Два письмових завдання. В першому описати основні думки висловленні в тексті та лекції.
В другому твір на тему.
За цю частину найбільше хвилювалась, але виявилось що далась найлегше. 150 слів виявляється не так багато. Та навіть 300.
Підсумки мого тестування: я не задоволена своїм результатом (моїм враженням і переконанням про результат, так як результат тесту буде лише через 15 робочих днів).
Поради.
1. Тренувати швидкість. Я реально за ці роки розслабилась в плані часу і мені було не легко, ледве вкладалась у відведений час, але на всі питання відповіла. Інше питання як 🙁
2. Якщо у вас тихий голос, або ви боїтесь мікрофона — купіть гарнітуру і тренуйтесь на друзях)))
3. Тренуйтесь швидко і чітко говорити на будь-які теми. Від сусліків в полі до магнітної активності на Сонці.
4. А ще будьте готові, що поряд вас сидітимуть ще 10 людей, які в різний час можуть почати частину-говорилку (тобто поки ви слухаєте, вони вам заважають слухати, а поки ви говорите вони вам заважатимуть говорити, а якщо ви вже щось пишете то заважатимуть писати). І не вірте сайту, навушники ніфіга не допомагають боротись з голосом поряд. Все чути навіть краще))